Umiejętność komunikacji

Komunikacja pomiędzy dorosłymi osobami nie jest niczym łatwymKomunikacja pomiędzy dorosłymi osobami nie jest niczym łatwym. Wielu z nas pewnie samo mogłoby przyznać, że porozumiewanie się z innymi osobami sprawia nam ogrom trudności. A co mają powiedzieć dzieci, które dopiero uczą się mówić? Dla nich komunikacja nie tylko ze swoimi rówieśnikami, ale również ze swoimi rodzicami jest czymś bardzo skomplikowanym. Aby ułatwić swoim dzieciom naukę mówienia, wydawania z siebie różnych dźwięków, warto podsuwać im pod nos ciekawe lektury, dzięki czemu chętniej będą oni opanowywać nowe umiejętności. Taką książkę jest piąta już serii książka pt.”Pucio umie opowiadać” Marty Galewskiej – Kustry.

Lekkie, zabawne opowiadania

Kto jeszcze nie zdążył poznać małego Pucia i jego przygód z mówieniem, to koniecznie powinien nadrobić te braki. W szczególności, jeżeli ma się małe dzieci będące na etapie nauki mówienia oraz nauki budowania poprawnej komunikacji. Niekoniecznie trzeba wracać do pierwszego tomu z kolekcji, ponieważ przygodę z małym bohaterem można rozpocząć na jakimkolwiek etapie. Jednak bardzo szybko przekonamy się, że przygody Pucia oraz jego rodziny tak nas zafascynują, że będziemy chcieli wrócić do pierwszej części przygód. W piątym tomie mamy do czynienia ze związkami przyczynowo skutkowymi. O co tym razem chodzi? Otóż okazją do żywej dyskusji jest pojawienie się nowego członka rodziny. Pucio zastanawia się sam skąd on się wziął i zadaje wiele pytań z serii “Dlaczego?” lub też “Co się wydarzyło na początku?”. Jest to naprawdę fascynująca książka w świetny sposób zapoznająca czytelnika z takimi słowami, jak “najpierw”, “później”, “na koniec” i wieloma innymi. Całe opowiadanie przedstawione jest w sposób jak najbardziej przystępny, dzięki czemu każdy ma możliwość dowolnego wykorzystania całej książki.

Zdolność porozumiewania się


Pucio pomoże naszym dzieciom nauczyć się porozumiewać. Seria o Puciu dedykowana jest w szczególności tym rodzicom, które czują, że ich dziecko ma problem z mówienie oraz z przedstawianiem swoich potrzeb. Piąta część “Pucio umie opowiadać” Marty Galewskiej – Kustry wspaniale wzbogaca kreatywność naszych dzieci. Nie tylko umiemy już operować zdaniami złożonymi, ale także pewne rzeczy musimy brać z naszych głów. Jest to książeczka dedykowana starszym pociechom. Jednak bez problemu można ją również przedstawić młodszym pociechom, które kochają Pucia za jego otwartość, za chęć poznawania świata. Przekonajmy się sami, że na podstawie tak wspaniale zbudowanych opowieści z przepięknymi obrazkami nasze dzieci będą chętniej z nami rozmawiały oraz opowiadały nam o swoich potrzebach i nie tylko.

People obraz autorstwa prostooleh - www.freepik.com